Anasayfa / Parti Açıklamaları / Kürt partilerinden ‘fezleke’ uyarısı!

Kürt partilerinden ‘fezleke’ uyarısı!

Kürt siyasi parti ve dernekleri, BDP’li vekillerin dokunulmazlığının kaldırılması halinde Türkiye halklarının karanlık sürece itileceğini belirttiler.

DİYARBAKIR  Katılımcı Demokrasi Partisi (KADEP), Özgürlük ve Sosyalizm Partisi Diyarbakır İl Örgütü (ÖSP), Devrimci Demokrat Kültür Derneği (DDKD), Azadi İnisiyatifi ve Dicle Fırat Diyalog Grubu, BDP’li milletvekillerinin dokunmazlığının kaldırılması talebiyle fezlekelerinin Meclis’e gönderilmesine ilişkin ÖSP Diyarbakır İl binasında basın toplantısı düzenledi.

Siyasi parti ve dernekler adına açıklama yapan ÖSP Diyarbakır İl Başkanı Nüsrettin Maçin, BDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmaması gerektiğini belirtti. Maçin, BDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasının demokratik açılımın anti demokratik açılıma dönüştürme gayretinin Türkiye ve “Kürdistan” halklarını karanlık bir sürece terk edeceğine dikkat çekerek, şunları söyledi: “1994′de bunun örneği yaşandı. Kürt milletvekillerinin dokunulmazlıkları kaldırılarak tutuklandılar. Yöntem acı bir sürecin yaşanmasına neden oldu. Uygulama acı sürecin tekrarından başka anlam taşımayacağı gibi diyalogu ortadan kaldırarak, toplumsal kaos ve huzursuzluklara neden olacak. Parlamenter sisteminin, demokrasinin çağdaş işlerlik kazanması için iktidar partisini sağduyuya davet ediyoruz.” DİHA

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

11 EYLÜL DEVRİMİ BUGÜNKÜ KAZANIMLARIN YOLUNU AÇTI!

KKP olarak; 11 Eylül Devrimi’nin yol göstericiliğinde; Kürt ulusal güçlerimizi birbirinden algıladıkları tehdidi geride bırakmaya, ortak kazanımlarımız adına birlikte adım atmaya çağırıyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir