Anasayfa / Parti Açıklamaları / İSTANBUL’DAN ZİYARETİMİZE GELEN YOLDAŞLARIMIZ VARDI!

İSTANBUL’DAN ZİYARETİMİZE GELEN YOLDAŞLARIMIZ VARDI!

Dün, İşçi Demokrasi Partisi’nden (İDP) yoldaşlar, Diyarbakır’a ziyaretimize geldiler. İki gün boyunca ÖSP İl binasında verimli bir tanışma-karşılıklı bilgilendirme ve kimi güncel siyasal gelişmeleri ele aldık tartıştık, tartışacağız. Özellikle kendilerini ÖSP’nin Ülke komünist partisi olarak KKP’lileşme hedefindeki yönelimi ve Kürdistan Komünist Gençlik Meclisi çalışmaları hakkında bilgilendirdik. Elbette siyasal gelişmelere ilişkin “birlikte ne yapabiliriz” meselesi görüşmenin odağındaydı.

İDP’li yoldaşlar dört kişilik bir heyetle taa İstanbul’dan kalkıp Diyarbakır’a gelerek Kürdistan komünistlerini onurlandırdılar. Hewrêyên meyên hêca ser seran ser çavan hatin, zor spas!

Bu ara Türkiye Komünist hareketinden başka yoldaşlarımız da kalabalık bir heyetle 20 gün kadar önce Diyarbakır’a geldiler görüştük ve yakında kendileriyle önemli görüşmelerimiz olacak. Gelişmeleri kamuoyuyla paylaşacağız!  12.01.2018

 

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi    

 

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

11 EYLÜL DEVRİMİ BUGÜNKÜ KAZANIMLARIN YOLUNU AÇTI!

KKP olarak; 11 Eylül Devrimi’nin yol göstericiliğinde; Kürt ulusal güçlerimizi birbirinden algıladıkları tehdidi geride bırakmaya, ortak kazanımlarımız adına birlikte adım atmaya çağırıyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir