Anasayfa / Parti Açıklamaları / NAMIK YOLDAŞIN ANISI VE MÜCADELESİ BİZLERE IŞIK TUTUYOR!

NAMIK YOLDAŞIN ANISI VE MÜCADELESİ BİZLERE IŞIK TUTUYOR!

4 Eylül 2015’te sonsuzluğa uğurladığımız komünist çınarımız Namık Duruk yoldaşın özlemi içindeyiz. Onu sonsuzluğa uğurlayışımızın 6. yıldönümünde de saygıyla anıyoruz.

Namık Duruk yoldaş Kürdistanlı bir dava insanı olarak işçi ve emekçiden yana olma hedefiyle sosyalist saflarda bilerek, isteyerek yer almıştır.

Tam bir görev insanı olan Namık yoldaşı yine görevi başında yitirdik. İlerlemiş yaşına rağmen İzmir kongremizin hazırlık çalışmalarında görev alan yoldaş ani bir beyin kanaması sonucu yaşama ve mücadeleye veda etti.

Kürdistan’ın ulusal ve toplumsal kurtuluş mücadelesinin bir neferi olan Namık yoldaşı Kürdistanlı komünistler olarak unutmadık, unutmayacağız.

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP SYKP VE TİLKİLER KÖYÜ DERNEĞİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyeti çalışmalarına devam etti. Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün KKP heyeti Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Antep il örgütü ve Tilkiler Köyü Dayanışma Derneği’ne ziyarette bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir