Anasayfa / Parti Açıklamaları / DÖRDÜNCÜ YILDÖNÜMÜNDE GEZİ DİRENİŞİNİ SELAMLIYORUZ!

DÖRDÜNCÜ YILDÖNÜMÜNDE GEZİ DİRENİŞİNİ SELAMLIYORUZ!

31 Mayıs 2013 Taksim’e akın eden yüz binlerin tutumu; temel hak ve özgürlüklerin baskılanmasına, hırsızlığa, rüşvete, inkara bir demokratik tepki, dahası demokratik isyan idi. Gezi çalışanıyla-işsiziyle gençler başta olmak üzere yüz binlerin zorbalığa, despotizme, şovenizme karşı kendiliğinden gelişen bir demokratik tepki olduğu içindir ki kısa sürede dalga dalga diğer kentlere yayıldı. Gezi, laik yaşama müdahaleye karşı başta Alevi halkımız olmak üzere halkların demokratik tepkisiydi.

Nihayet Gezi, ortaya koyduğu sivil demokratik mücadele tarzı ve örgütlenmesiyle 21.yy devrim-özgürlük-sosyalizm mücadelesine yeni bir yaklaşımdı. Yüz binlerin sokaklara akarak geleceğine yani özgürlük ve sosyalizm mücadelesine pratik yaşamdan sundukları ufuk açıcı bir katkıydı.

Gezi isyanı geride kaldı ama Gezi’yi doğuran koşullar daha da ağırlaştı-ağırlaşıyor! Gün, halkların ve gençliğin yeni bir Gezi ruhuyla baskıya, şovenizme, hileye, hukuksuzluğa karşı dik durma, tepki verme zamanıdır. 30.05.2017

 

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

 

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

11 EYLÜL DEVRİMİ BUGÜNKÜ KAZANIMLARIN YOLUNU AÇTI!

KKP olarak; 11 Eylül Devrimi’nin yol göstericiliğinde; Kürt ulusal güçlerimizi birbirinden algıladıkları tehdidi geride bırakmaya, ortak kazanımlarımız adına birlikte adım atmaya çağırıyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir