Anasayfa / Parti Açıklamaları / GÜLMEN VE ÖZAKÇA SERBEST BIRAKILMALI

GÜLMEN VE ÖZAKÇA SERBEST BIRAKILMALI

Nuriye Gülmen-Semih Özakçanın önce Yüksel Caddesinde sonra evde süren açlık grevine müdahale edildi ve “silahlı terör örgütü üyeliği” suçlamasıyla tutuklandı

Ekmekleri-işleri için sivil bir eylemi sürdüren öyle ki en büyük zararı eylemi yapana olan açlık grevine bile hükümetin tahammül edememesi ve uyduruk gerekçelerle tutuklanmış olmalarını kınıyoruz.

Üç aydan beri açlık grevinde olan ve yıllardır devlet memurluğunu yapan Gülmen-Özakça’nın “silahlı terör örgütü üyesi oldukları” yeni mi devletin aklına geldi ve ya yeni mi öğrendi? Gülünç! Hakları için sivil eylemlerin en sivili olan açlık grevi yapan Gülmen ve Özakça devletin bekasını nasıl ve hangi eylemleriyle tehlikeye sokacaklardı?

AKP Hükümetinin; referandum hileleri, OHAL baskı ve hukuksuzluğun dorukta olması, Sur’da süren yıkımın yarattığı gerilimin ortamında yeni Gezilerin patlak verebileceği korkusunu yaşadığı görülüyor. Yoksa Gülmen-Özakça’nın ne silahları vardı ne de kimseye zararları!

Gülmen ve Özakça serbest bırakılmalı.

KHK kararname ile ihraç edilenler görevlerine geri dönmelidir.

23.05.2017

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

SEYİD RIZA VE YOLDAŞLARINI SAYGIYLA ANIYORUZ!

84 yıl önce bugün, Elazığ Buğday Meydanında haksız ve hukuksuz bir süreç sonucu idam edilerek katledilen Seyid Rıza ve 7 yoldaşını saygıyla anıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir