Anasayfa / Parti Açıklamaları / CİZRE’DE KATLİAM! HALKIMIZIN BAŞI SAĞ OLSUN!

CİZRE’DE KATLİAM! HALKIMIZIN BAŞI SAĞ OLSUN!

Cizre’de dün gece devletin güvenlik güçlerinin gerçekleştirdiği katliamda yaşamını yitirenlere ilişkin verilen rakamlar farklı farklı veriliyor! TRT gece yarısı haberinde 60 derken, farklı kaynaklar 30 ya da 10 kişinin hayatını kaybettiğini verdiler. Yani ölü ve yaralı sayısına ilişkin verilen rakamlar farklı.

Toplu bir imhanın yapıldığı kesin ancak kaç kişinin topluca katledildiği bilinmiyor. Devlet, halktan bir infialin olma ihtimaline karşın, katliamı soğutarak ve katliamda yaşamını yitirenlerin hepsini bir anda açıklamak yerine parça parça aktarıyor da olabilir. Zaten Güvenlik güçlerinin “katledilenlerin cenazelerini sokak ve mahallelere dağıttıkları” söyleniyor!

Kaldı ki rakam çok önemli de değil önemli olan toplu bir katliamın yapıldığıdır. Bu nedenle öncelikle halkımızın ve ailelerinin başı sağ olsun diyor ve katliamı lanetliyoruz!

Türk devlet ve hükümet yetkilileri, Perinçek gibi ırkçı sivil neo faşistler “Evet çok mutluyum” diyebilirler. Fakat kim olursa olsun toplu bir katliamdan hareketle “çok mutluyum” diyebilenin insanlıkla sorunu var demektir!

Bu vesileyle bir kez daha belirtelim; Devlet, Kürtleri öldürmekle meseleyi çözemez sadece erteletir ve ağırlaştırır. On yıllardır yapılan da budur! Her defasında Kürt/Kürdistan meselenin kendisiyle yüzleşerek çözmek yerine sonuçlarıyla oyalanıp erteledikçe meselenin kendisi ağırlaşmaktadır. 09-02-2016

Sinan Çiftyürek

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

Genel Başkanı

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

DEVRİMCİ ALİ YOLDAŞ, SENİ UNUTMADIK/UNUTMAYACAĞIZ!

24 Temmuz 2015’te sonsuzluğa uğurladığımız değerli yoldaşımız Ali Uçar’ı sevgi ve özlemle anıyoruz. Yaşamı boyunca Devrimci Ali olarak taşıdığı isme yakışır duruşta bulunan yoldaşımızın mücadelesi ve anısı önünde saygıyla eğiliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir