Anasayfa / Parti Açıklamaları / SURUÇ KATLİAMI DİYARBAKIR KATLİAMININ DEVAMIDIR!

SURUÇ KATLİAMI DİYARBAKIR KATLİAMININ DEVAMIDIR!

Katliamı lanetliyoruz!

Halkımızın başı sağolsun!

Suruç’ta felaket yaşandı. Saldırıda yaşamını yitirenlerin ailelerinin ve ESP camiasının başı sağolsun! Yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Kobanê’nin yeniden inşasında dayanışma amacıyla Suruç’ta bir araya gelen sosyalist gençlere vahşice bir saldırı gerçekleştirildi. Bu saldırı insanlığa, dayanışmaya yapılmıştır. İnsanım, demokratım diyen herkesin ortak bir tutumla bu katliamı lanetleyerek kenetlenmesi gerekir. Çünkü saldırının hedefinde Kürt halkı bulunmakta, Kürt halkı ile dayanışmayı geliştiren halklar ve önemlisi insanlık bulunmakta.

Diyarbakır’da ki katliamı kim gerçekleştirdiyse Suruç’ta ki katliamın da planlayıcısı ve sorumlusu aynıdır. Planlayıcı aynı tetikçi farklıdır o kadar! Erzurum, Adana, Mersin ve Diyarbakır saldırı ve katliamlarının sorumluları bulunsaydı Suruç katliamı yaşanmazdı! Diyarbakır aydınlatılırsa Suruç katliamı da aydınlanır!

Türk devleti bir an evvel bu saldırı ve katliamların sorumlularını bulup açığa çıkartmakla yükümlüdür!

 

20-07-2015

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

 

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

11 EYLÜL DEVRİMİ BUGÜNKÜ KAZANIMLARIN YOLUNU AÇTI!

KKP olarak; 11 Eylül Devrimi’nin yol göstericiliğinde; Kürt ulusal güçlerimizi birbirinden algıladıkları tehdidi geride bırakmaya, ortak kazanımlarımız adına birlikte adım atmaya çağırıyoruz!

Bir Yorum

  1. TC Devleti Bu katliamin sorumlularini aramiyacak ve Ortaya cikarmak icin bir cabayada girmeyecek Bunu TC den beklemek safligin da Otesinde Baska bir sey olur.cunku Tetikci kimolursa olsun Organisasyonu Devlete aittir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir