Anasayfa / Parti Açıklamaları / SUDAN ORDUSU, HALKA SALDIRARAK KATLİAM YAPTI!

SUDAN ORDUSU, HALKA SALDIRARAK KATLİAM YAPTI!

35 ölü ve yüzlerce yaralı!

Lanetliyoruz!

Sudan Ordusu, bu alçakça tutumuyla diktatör El Beşir’in Ordusu olduğunu da ilan etti!

Halkın devrimi sayesinde iktidara el koyan Ordu, halkın aylardır “yönetimi sivil halka devret” çağrı ve direnişlerine önce sessiz kaldı. Nihayet Ordu, gerçek yüzünü göstererek, 20 Nisan’dan beri Savunma Bakanlığı önünde DEMOKRASİ NÖBETİ tutan halkı sabah erkenden kuşatıp makineli tüfeklerle tarayarak halka ihanetini açıkça sergiledi.

Eğer Sudan halkları sokaklarda güçlü tepki vermezse, eğer dünya kamuoyu katliam karşıtı açık tutum almazsa… Ordu katliamlarını sürdürecektir. Çünkü Sudan Ordusu’nun amacı halkın devrimini çalmak ve yeni iktidarın halkın devriminin etkisinde şekillenmesini engellemektir.

Sudan muhalefetinin çağrısı üzerine halk birden fazla kentte saldırıyı protesto ederek, devrimlerini çalan Ordu’ya iktidarı halka devretme çağrısını sürdürüyor. Dünya kamuoyu halkın bu direnişini destekleyerek Ordu’yu iktidarı halka devretmeye çağırmalıdır.

“Demokrasi, özgürlük, sivil halkın iradesi” diye sabah akşam nutuklar atan AB ve Batı iktidarlarının dilin ucuyla dostlar alışverişte görsün misali kınama ve açıklamaları onların Ordunun arkasında ki duruşlarını saklayamıyor. Katliamı kınayan BM ve Afrika Birliği ise daha açık tutumla Ordu’yu iktidarı halka devretmeye çağırmalıdır.  

04.06.2019

Partiya Komunîst a Kurdistan (KKP)

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

DEVRİMCİ ALİ YOLDAŞ, SENİ UNUTMADIK/UNUTMAYACAĞIZ!

24 Temmuz 2015’te sonsuzluğa uğurladığımız değerli yoldaşımız Ali Uçar’ı sevgi ve özlemle anıyoruz. Yaşamı boyunca Devrimci Ali olarak taşıdığı isme yakışır duruşta bulunan yoldaşımızın mücadelesi ve anısı önünde saygıyla eğiliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir