Anasayfa / Parti Açıklamaları /  ‘UYGARLIĞINIZ’ BATSIN! ‘UYGAR DÜNYA’ UTANSIN!

 ‘UYGARLIĞINIZ’ BATSIN! ‘UYGAR DÜNYA’ UTANSIN!

Akdeniz’de yine tekne faciası ve yine yüzlerce göçmenin yaşamını yitirdiği bir katliam haberi geldi! Akdeniz’de yaşananlara artık planlı katliam demek lazım. Piyasanın mafya tacir-tüccarlarıyla, iktidarların kravatlı tacirleri gizli veya açık bir anlaşma imzalamış gibi Afrikalı göçmenleri sistemli olarak Akdeniz’e gömmektedirler!

Doğu ile Batı arasında ki “kim daha uygardır” tartışması tarihsel olarak çok gerilere dayanır. Akdeniz’de her Allahın günü batan ya da artık belki de batırılan(!) diyeceğimiz tekneler de çoluk çocuk, kadın, genç 100’lerce Afrikalı göçmenin bedeni sulara gömülürken, ancak seyretmekle yetinen Doğusuyla Batısıyla “uygarım” diyen tüm rejimlere lanet olsun! Akdeniz’de sulara gömülen her Afrikalı göçmenin bedeni beraberinde, “uygarım” iddialarını da sulara gömmektedir.
Akdeniz’de her gün cinayetleri seyreden Batının faşizmine de Doğunun despotizmine de lanet olsun!
28-08-2015

Sinan Çiftyürek
Özgürlük ve Sosyalizm Partisi
Genel Başkanı

 

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP PROGRAMI DAHİLİNDE YAVUZELİ VE KÖYLERİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Yavuzeli ilçesinin köyleri ziyaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir