Anasayfa / Parti Açıklamaları / ROJAVA’DAKİ SALDIRIYI KINIYORUZ!

ROJAVA’DAKİ SALDIRIYI KINIYORUZ!

Zaman geçirilmeden Kürt Yüksek Konseyi yönlendiriciliğinde ayrıntılı bir soruşturma başlatılmalı, olaylar aydınlatılmalı, sonuçlar halka açıklanmalı, sorumlular yargılanmalıdır.

ROJAVA’DAKİ SALDIRIYI KINIYORUZ!

Batı Kürdistan’ın Amûdê kentinde 27 Haziran günü sivil göstericilere YPG güçlerinin açtığı ateş sonucu biri çocuk 9 kişinin yaşamını yitirdiği, 30’a yakın yaralının olduğu bildiriliyor.

Hem bu katliam haberi, hem de iki Kürt partisinin Qamişlo ve Amûdê’deki ofislerinin yakıldığı haberleri Rojava’da Kürtler arası “birakujî” tehlikesini akla getiriyor ki bu kaygı vericidir. Olayın çıkış nedenlerine ve biçimine ilişkin iddialar farklı, fakat sonuçta ortada onlarca yaralı ve 9 insanımızın yaşamını yitirdiği bir katliam gerçeği var. Nedeni ne olursa olsun bu katliamı ve Kürtler arası silahlı şiddeti kınıyoruz. Özgürlük ve Sosyalizm Partisi (ÖSP) olarak, Rojava’daki Kürt siyasal güçlerine çağrımız:

-Zaman geçirilmeden Kürt Yüksek Konseyi yönlendiriciliğinde ayrıntılı bir soruşturma başlatılmalı, olaylar aydınlatılmalı, sonuçlar halka açıklanmalı, sorumlular yargılanmalıdır.

-Kürtler arası iç siyasi mücadelede silah kullanımını yasaklayan karar ve yönelişler derhal belirlenmelidir.

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi (ÖSP)

 

28.06.2013

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

DEVRİMCİ ALİ YOLDAŞ, SENİ UNUTMADIK/UNUTMAYACAĞIZ!

24 Temmuz 2015’te sonsuzluğa uğurladığımız değerli yoldaşımız Ali Uçar’ı sevgi ve özlemle anıyoruz. Yaşamı boyunca Devrimci Ali olarak taşıdığı isme yakışır duruşta bulunan yoldaşımızın mücadelesi ve anısı önünde saygıyla eğiliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir