Anasayfa / Parti Açıklamaları / KÜRDİSTAN GAZETECİLİĞİNİN 118.YILINI KUTLUYORUZ

KÜRDİSTAN GAZETECİLİĞİNİN 118.YILINI KUTLUYORUZ

Bugün 22 Nisan Kürdistan gazeteciliğinin 118. yıldönümü!

Kürdistan gazeteciliğinin bugüne gelmesinde emeği geçen ve bedel ödeyen herkesin emek ve çabaları için sonsuz teşekkürler!

Arkada bırakılan 118 yılda, gerek Kürdistan’da basının gelişmesi, gerek gerçeklerin halkımıza ulaştırılması ve önemlisi ağır baskılar altındaki Kürt dili ve kültürünün gelişmesi için mücadele eden, yaşamını yitiren, ağır baskılar gören herkesi minnetle anıyoruz, anacağız!

Yurtdışında ve yurt içinde 22 Nisan 1898 yılından bu yana büyük imkânsızlıklar içerisinde ve çok ağır baskı koşullarında Kürt gazeteciliğini canları pahasına omuzlayan basın emekçilerinin emekleri ve anıları önünde saygıyla eğiliyoruz! Kürdistan’da gazeteciliği, bugünde ağır savaş koşullarında çalışmak zorunda kalıyorlar!

Kürdistan gazeteciliğinin 118. Yılında; ülkemizde ve bölgede halen gazeteciler tutuklanıyor, halen Kürt gazeteciliği özgür değil, halen akademisyenler ve öğrenciler düşüncelerini ifade ettikleri için cezaevlerine konuluyor! Basın ve düşünce özgürlüğü adına tüm bunlar durum utanç vericidir, kınıyoruz.

Onca baskı ve yasaklara rağmen Kürdistan gazeteciliği bugüne geldiyse, bundan böyle de yoluna devam edecektir

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

NİZİP KÖSELER KÖYÜNDE KAHVE TOPLANTISI

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Nizip Köseler Köyü’nde kahvede halkla buluştuk!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir