Savunduklarını Yaptılar, Yaptıklarını Savundular!

Yaşamlarında Terazinin Kefeleri, Eşit Ağırlıklıydı!

 Katledilişlerinin 42. Yılında saygıyla Anıyoruz!

6 Mayıs 2014, Türkiye devrimci hareketinin üç liderini, idam edilişlerinin 42. yılında saygıyla anıyoruz. Halklarımız üç devrimciyi özgürlük ve sosyalizm mücadelelerinde yaşatıyor, yaşatacaklar?

 

Deniz-Yusuf-Hüseyin!

Genç yaşta büyük idealler uğruna kavgaya giriştiler. Giriştikleri mücadelede hedefleri, ütopyaları büyüktü, bedelleri de ağır olacaktı. Öyle de oldu. Hedeflerinin gerektirdiği büyük bedelleri ödemekten geri durmadılar. Yani terazinin kefesi eşit ağırlıktaydı.

Onlar, söylediklerini yaptılar, yaptıklarını savundular hem öyle ki mahkemelerde, idam sehpalarında! Kendilerinden pişmanlık bekleyenlerin suratlarına söz ve duruşlarıyla tokat gibi indiler!

Onlar, yaşarken ölenlerin aksine ölümün soğuk yüzünü göğüsleyerek yaşamayı seçtiler ve halklarımızın gönlünde ve kavgalarında yaşadılar, yaşıyorlar!

Onlar, birçok konuda bir ilke imza koydular. Bu ilklerden biri ve de önemlisi, Türk rejiminin en tabu, en dokunulmaz meselesini en önemli kürsüde yanı idam kürsüsünde, “YAŞASIN KÜRT VE TÜRK HALKLARININ KARDEŞLİĞİ” diyerek haykırmalarıydı.

Denizleri, Mahirleri, İboları anarken; sermayenin ve şoven, gerici rejimin Onları ekonomik sömürünün ve siyasi rantçılığın birer ticari reklam nesnesi olarak kullanılmasına “hayır” diyelim!

06-05-2014

Sinan Çiftyürek

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

Genel Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.